Saimonova zbierka str.4 - Lotus Exige S1

Galerie vyráběných modelů měřítkek 1:18, ale i 1:12 a větších.

Re: Saimonova zbierka str.2 - Esprit Turbo, S2k, AE86, FD3S

Příspěvekod Saimon » 05 říj 2014, 12:35

Áno, je to celkom zapeklité ale dá sa s tým poradiť len nad tým treba stráviť nejakú tú chvíľku, nakoniec sa to určite podarí. Nárazníky sa upravia zo sériových, rovnako ako to má predloha ;)
Saimon
1:12

Příspěvekod mikum » 09 říj 2014, 19:37

noo tak Saimon, jestli tohle vyseknes, tak klobouk dolu :drool: - tesim se na update a dalsi fotky ;)
mikum
1:24

Příspěvekod Saimon » 18 říj 2014, 18:19

Ako ja to vyseknem určite, len je otázne za ako dlho :D No už mi prišlo krídlo, takže pomaličky môžem začať niečo málo robiť. Zhodnotil som, že do tej prerábky uchytenia sa nevyplatí púšťať keď kolesá od HD sedia bez úprav - nejaké vyberiem a objednám, z dostupných sa mi asi najviac páčia Advany RGII ale pozriem ešte aj inde. No a musím si zohnať aj nejakú zásobu sedačiek, volantov, pásov atď. pretože všetko čo mám je 1:24...

Zajtra bude nejaká tá novinka, mohla by byť už aj dnes, ale nepáčia sa mi fotky ktoré som spravil :D
Saimon

Re: Saimonova zbierka str.3 - Toyota 86 GT "Limited"

Příspěvekod Saimon » 20 říj 2014, 17:53

Ahojte! :)
Dnes som sa poponáhľal aby som stihol urobiť sľúbené fotky :) Tak teda tu je - Toyota 86 GT "Limited"

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A nejaké spoločné :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Saimon

Příspěvekod Budik » 20 říj 2014, 19:06

Sluší jim to spolu :) V téhle bílé vypadá moc pěkně. Porovnával jsem si jí podle fotek s 86kou od Century dragon a AutoArtu se podle mě vydařila víc (hlavně panty kapoty vypadají mnohem lépe) a to jsem koukal že AA je levnější. Gratulace k dalšímu povedenému modelu ;)
Budik

Příspěvekod Krausio » 20 říj 2014, 19:27

Moc pěkný, ale já bych radši BRZ, ten předek mi příjde přitažlivější, ale jinak super :thumbup1:
Krausio
1:18

Příspěvekod mikum » 23 říj 2014, 19:03

jeee moje sluzebni auto :D perfektni, hlavne ty dve 86ky u sebe, krasne Saimon
mikum

Příspěvekod Saimon » 30 říj 2014, 11:19

Budik píše:Sluší jim to spolu :) V téhle bílé vypadá moc pěkně. Porovnával jsem si jí podle fotek s 86kou od Century dragon a AutoArtu se podle mě vydařila víc (hlavně panty kapoty vypadají mnohem lépe) a to jsem koukal že AA je levnější. Gratulace k dalšímu povedenému modelu ;)

Ďakujem, aj mne sa v bielej páči asi najviac, hoci ani červená či gunmetal nie sú zlé :) Tá od Century Dragon mi pripadá mierne disproporčná, hlavne čo sa týka predných svetiel a kolies, to spôsobuje že vyzerá tak trochu hračkoidne no a pravdaže, má doglegs pánty. Ale možno nadŕžam Autoartu podvedome, videl som porovnanie GT-R32 od AA a Kyosha pričom Kyosho vyšlo lepšie, no ja by som bral Autoart :D

Krausio píše:Moc pěkný, ale já bych radši BRZ, ten předek mi příjde přitažlivější, ale jinak super :thumbup1:

Otázka preferencií, BRZ má krajšie svetlá, ale mne sa viac páči predok na GT86 :D Ale BRZ možno bude, v tej modrej je fakt lákavé :tongue5: A keby som už nemal 86 tak aj v bielej - na rozdiel od tejto to nie je perleť, čo je super :)

mikum píše:jeee moje sluzebni auto :D perfektni, hlavne ty dve 86ky u sebe, krasne Saimon

No teda :D Takú prácu chcem tiež :D Ďakujem, aj mne sa pozdáva ako sa k sebe hodia, teda, zatiaľ :whistling: :D
Saimon

Re: Saimonova zbierka str.3 - Toyota 86 GT Ltd., Lotus Espri

Příspěvekod Saimon » 20 kvě 2015, 15:33

Ahojte! :) Tak už aj ja som sa prebudil zo zimného spánku :D Nemám síce pre vás záplavu noviniek, ale môžem aspoň nafotiť to čo som nestihol v roku 2014 pre zlé počasie :)

Tento Esprit V8 som už dlho chcel pretože aj keď medzičasom prišli Exige a Evora s výkonnejšími verziami, v mojich očiach tak nejak stále zostáva tým najveľkolepejším čo Lotus do sveta vypustil. Pôvodne bol motor pripravený bez kompromisov na životnosti na sériový výkon 500 koní, bohužiaľ kvôli použitiu francúzskej prevodovky a iných vecí musel byť podladený len na 350. To spôsobilo, že auto oproti verzii S4s teraz s dvojnásobným počtom valcov a prepĺňaním nedokázalo nárast hmotnosti výkonom dostatočne kompenzovať a bolo len zanedbateľne rýchlejšie (o 0,1s), menej obratné a pre problémy s chladením nie najvhodnejšie na každodenné použitie. Pre mňa však V8 vždy mala zvláštnu auru a svoje čaro :) Je to jedno z tých áut ktoré musíte milovať srdcom :) Samozrejme, mnoho majiteľov odstránilo oba nedostatky (+ svietenie) a upravilo auto do stavu v akom malo podľa pôvodných plánov vyjsť z továrne - v tejto podobe je to naozaj fascinujúci kus techniky :)

Niečo k modelu - ako už viete, prišiel mi s poškodeným zavesením ale opravil som to :) Celkovo sa mi veľmi páči že podvozok nie je len nelakovaný plast, motor je zospodu myslím dosť detailný a potešia aj drobné detaily ktoré inde nenájdete ako funkčné sklopné tienidlá v interiéri (má to už myslím iba RX-8). Keď vezmem do úvahy cenu, ktorú som za neho zaplatil, je to jednoznačne model s najlepším pomerom cena/kvalita aký mám, podľa mňa vysoko vyčnieva nad iné z rady Millenium - ja by som ho radil vyššie, za tieto peniaze je to zásah do čierneho 8-) :whistling:

Tak tu je:
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

P.S.: dúfam, že sa na to pozeráte na kvalitnom monitore, oba notebooky cez ktoré som sa díval ja vykreslili tú červenú horšie než mizerne :)
P.S.2: ospravedlňte prosím mierne vyšší počet fotiek :D A snáď sa vám bude páčiť ;)
Saimon

Příspěvekod Budik » 20 kvě 2015, 18:57

Krásný Lotus :) Auto mělo na víc, škoda těch problémů u reálných aut o kterých píšeš. Ale já ho doma nemám, takže mě to ani moc netrápí a mám ho rád i tak :D
Model vypadá moc pěkně, opravený podvozek není vůbec vidět a vypadá jako nový. A chválím i fotky :thumbup1:, první dvě mi připomněly Patagonský speciál Top Gearu :D
Budik

Příspěvekod Saimon » 31 kvě 2015, 10:19

Budik píše:Krásný Lotus :) Auto mělo na víc, škoda těch problémů u reálných aut o kterých píšeš. Ale já ho doma nemám, takže mě to ani moc netrápí a mám ho rád i tak :D
Model vypadá moc pěkně, opravený podvozek není vůbec vidět a vypadá jako nový. A chválím i fotky :thumbup1:, první dvě mi připomněly Patagonský speciál Top Gearu :D

Ďakujem :) Ja tiež nie, ani to určite reálne nikdy nebude, ale veľmi rád by som sa aspoň niekedy previezol :) Tá časť na podvozku ktorá to spôsobila takto nie je viditeľná, len ak to rozoberieš :) No áno, na začiatok som ho nechal trošku brodiť, potom už som radšej zvolil pevnú podložku :D
Saimon

Re: Saimonova zbierka str.3 - GT86, Esprit V8, Honda NSX Typ

Příspěvekod Saimon » 09 říj 2015, 17:45

Po čase niečo pridám. Tento model som už viackrát spomínal, zväčša nie práve v najpozitívnejšom svetle :D NSX-R som objednával ako takmer čerstvú novinku a fotiek žltého auta okrem tých oficiálnych ešte veľa nebolo :) Po vybalení som zistil že vyzerá... inak. No sklamanie bolo aj z iných vecí, vzhľadom na cenu za Signature som očakával oveľa viac no model v niektorých ohľadoch nedorástol ani na tie zo série Millennium (napr. Esprit V8 s ledva polovičnou cenovkou ho podľa mňa v spracovaní drtí rozdielom triedy). Tak či tak, už som sa s tým nejako naučil žiť :D Možno časom príde k menším úpravám 8-) Ale dovtedy...

Honda NSX Type-R v májovom daždi :) :whistling:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Saimon

Příspěvekod mikum » 10 říj 2015, 19:07

gratulace Saimon, tez sem kdysi premyslel o NSX-R, ja ho zas chtel v bile barve, a stejne jako ty, jsem byl velice zklamany z toho cerneho NSX co jsem mel, kvalita opravdu neodpovidalo cene, takze z bileho NSX-R nakonec nic nebylo, i pres tve zklamani verim, ze jsi spokojeny, model na fotkach vypada krasne :thumbup1:
mikum

Příspěvekod ...moody.. » 14 říj 2015, 01:42

ona všeobecně cena za nové modely Aa neodpovídá kvalitě zpracování ...teď jsem nějak přičichl k resinovým modelům od GT Spirit, od Aa jsem něco pořídil naposledy v dubnu - ceny totiž raketově stoupají, ale jen kvůli vyšším mzdovým nárokům čínských dělníků, kvalita AUTOartů se k lepšímu neposouvá
...moody..

Příspěvekod Budik » 16 říj 2015, 17:50

Z fotek vypadá moc pěkně :) A s tím AutoArtem souhlasím s moodym, měl jsem od nich něco vyhlídnuto, ale nějak mě přešla chuť...
Budik

Příspěvekod Saimon » 06 lis 2015, 20:06

mikum píše:gratulace Saimon, tez sem kdysi premyslel o NSX-R, ja ho zas chtel v bile barve, a stejne jako ty, jsem byl velice zklamany z toho cerneho NSX co jsem mel, kvalita opravdu neodpovidalo cene, takze z bileho NSX-R nakonec nic nebylo, i pres tve zklamani verim, ze jsi spokojeny, model na fotkach vypada krasne :thumbup1:

Ďakujem, na tú čiernu NSX si pamätám, tá bola fajn a v čiernej nebolo vidieť nedokonalosti ktoré žltá naplno ukáže. Škoda že neurobili Type R v čiernej :) Spokojný celkom som, ale keby som mal možnosť získať NA2 od MARK bol by som ešte viac :D

...moody.. píše:ona všeobecně cena za nové modely Aa neodpovídá kvalitě zpracování ...teď jsem nějak přičichl k resinovým modelům od GT Spirit, od Aa jsem něco pořídil naposledy v dubnu - ceny totiž raketově stoupají, ale jen kvůli vyšším mzdovým nárokům čínských dělníků, kvalita AUTOartů se k lepšímu neposouvá

Zaujímavé, nevedel som, že za tým stojí toto. Od GT-Spirit by som niečo chcel aj ja, S1 Exige nerobí pokiaľ viem nikto iný :)

Budik píše:Z fotek vypadá moc pěkně :) A s tím AutoArtem souhlasím s moodym, měl jsem od nich něco vyhlídnuto, ale nějak mě přešla chuť...

Vďaka, snažil som sa fotiť tak, aby nedokonalosti zbytočne nevynikali :) Čo si mal vyhliadnuté ak sa smiem spýtať?
Saimon

Příspěvekod Budik » 09 lis 2015, 18:54

Vďaka, snažil som sa fotiť tak, aby nedokonalosti zbytočne nevynikali :) Čo si mal vyhliadnuté ak sa smiem spýtať?

Nejvíc jsem chtěl Alfu 4C, napřed měla být za cca 2800 Kč, to mě hodně lákalo. Nakonec stojí 4 tisíce a podle fotek a recenzí dost slabý... Ale stejně jí jednou koupim, prtože 4C mi nesmí chybět :D
A pak jsou tu modely jako De Lorean, S4 Rally a stradale, MC12, bude Abarth 1000 TC, ale to už je úplně jiná cenová kategorie :)
Budik

Příspěvekod Saimon » 11 lis 2015, 13:37

4C bol môj tajný tip ;) Ja by som bral šedú, je pekná, teda až na tú cenu :D Najhoršie ale je, že tieto vyššie ceny nových modelov už začali ovplyvňovať aj ceny tých starších, mal som vyhliadnutú TA22 Celicu a hawkeye Imprezu, ale predajcovia za ne chceli také rakety že som to radšej nechal tak :) Ešte pred rokom by som ich vysmial aj ak by pýtali len polovicu. Nuž, čo sa dá robiť... :)
Saimon

Příspěvekod Krausio » 15 lis 2015, 19:45

Lotus a NSX - paráda, keep it up 8-) :D
Krausio

Příspěvekod Saimon » 20 lis 2015, 10:42

Krausio píše:Lotus a NSX - paráda, keep it up 8-) :D

Vďaka, budem sa snažiť ;)
Saimon

Re: Saimonova zbierka str.3 - GT86, Esprit V8, NSX-R, GT-R (

Příspěvekod Saimon » 20 lis 2015, 10:58

A máme tu prvú novinku roku 2015! :D

V júli som využil hneď prvý deň voľna v robotke a vybral sa pre tento model osobne. V hre bolo aj Nismo, no rozhodol som sa využiť ponuku z miestnych hájov - mám ho od chalana od ktorého mám aj S2000 a rovnako ako S2k je aj toto asi ten model ktorý "každý pozná a každý má" :) Tak či tak, myslím že R32 by v zbierke nemala chýbať a tu je tá moja:

Nissan Skyline GT-R (R32) V-Spec II

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Saimon

Příspěvekod Krausio » 20 lis 2015, 13:43

No jo, to je taková klasika a must have pro každého sběratele JDM :) ( :thumbup1: ), taky mám bílej, přemýšlím ještě o stříbrným :D
Krausio

Příspěvekod Budik » 21 lis 2015, 00:28

Čím dál, tím víc si říkám, že musím R32ku taky pořídit :) Krásný auto i model, hlavně ta bílá mu opravdu sluší :) a fotky :thumbup1:
Budik

Příspěvekod Saimon » 25 lis 2015, 13:45

Krausio píše:No jo, to je taková klasika a must have pro každého sběratele JDM :) ( :thumbup1: ), taky mám bílej, přemýšlím ještě o stříbrným :D

Určite je, JDM zbierka bez GT-R by bola neúplná :) My máme asi celkom dosť modelov rovnakých :D Strieborný V-Spec mňa až tak neláka ale ďalšiu R32 by som určite chcel a to SRC Nismo :whistling:

Budik píše:Čím dál, tím víc si říkám, že musím R32ku taky pořídit :) Krásný auto i model, hlavně ta bílá mu opravdu sluší :) a fotky :thumbup1:

Vďaka :) Mne sa tá biela na ňom tak zapáčila, že som ju dokonca uprednostnil aj pred gunmetalom a to už je čo povedať :lol: Čo sa týka fotiek, našiel som si nové miesto na fotenie a myslím, že tam asi budem chodiť už stále :)
Saimon

Příspěvekod mikum » 25 lis 2015, 21:01

hmmm "GODZILLA - CULT CLASSIC JDM" ;) Perfektni auto aj model, gratulace :thumbup1:
mikum

PředchozíDalší

REKLAMA

Zpět na 1:18