Saimonova zbierka str.4 - Lotus Exige S1

Galerie vyráběných modelů měřítkek 1:18, ale i 1:12 a větších.

Re: Saimonova zbierka str.2 - Lotus Esprit Turbo

Příspěvekod Saimon » 17 lis 2013, 13:34

Ahojte ! :)

Dnes tu pre vás mám niečo tak trochu špeciálne ;) Keď som si pred necelým rokom zisťoval aké Lotusy sa dajú zohnať a či vôbec má zmysel začať takúto zbierku, jeden model som si zamiloval úplne najviac - Esprit Turbo v čierno-zlatej kombinácii :blush: Takže som veľmi rád, že tento kúsok je už pár dní súčasťou mojej skromnej minizbierky :)

Obrázek

Mal som šťastie - náhodne som objavil, že jeden pán rozpredáva zbierku pomerne nezaujímavých modelov a keď som trocha povyzvedal či neobsahuje aj nejaký ten Lotus, odpísal mi že áno, ale nie je na predaj. Ako to už býva, trpezlivosť sa niekedy vypláca. O pár týždňov som mu napísal znova a nakoniec privolil :) Tvrdil mi, že model je ešte originálne zapáskovaný a nikdy nevybratý z krabice - podľa fotiek ktoré mi zaslal som túto drobnú lož ihneď poľahky odhalil, ale aby náhodou necúvol, tváril som sa, že som si nič nevšimol :D

V podstate som bol rád, že som tento kúsok našiel v českých a slovenských vodách a nemusel niekoho prosiť aby mi ho zložito objednal cez ebay a kŕmil tak poštu vysokými poplatkami. Takže vyššiu cenu za "BNIB" model som ochotne zaplatil - nakoniec ma to vyšlo dokonca na výrazne menej než najlacnejšia ponuka z ebaya bez pošty - opäť raz aj vďaka výbornému kurzu českej koruny :)

Fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dúfam, že sa vám bude páčiť ;)
Saimon
1:12

Příspěvekod mikum » 17 lis 2013, 18:49

moooc pekny Saimon, opravdu moc pekny - samozrejme gratuluji. Sbirka Lotusu se ti uz pekne rozsiruje ;) Fotky tez dobry
mikum
1:24

Příspěvekod Budik » 17 lis 2013, 20:19

Gratuluji k překrásnýmu modelu :w00t: Jak na to tak koukam, tak tahle barva je asi nejhezčí, i když to bílý turbo je taky pěkný a Essex samozřejmě taky... :D Fotky chválím též :) Pěkně se ti tam sbírka rozrůstá a těšim se na další přírůstky. Kromě Lotusů by to ve sbírce slušelo i jiným Anglánům, třeba nějakej Jaguar nebo Morgan, nemyslíš? :D
Budik

Příspěvekod Saimon » 20 lis 2013, 23:29

mikum píše:moooc pekny Saimon, opravdu moc pekny - samozrejme gratuluji. Sbirka Lotusu se ti uz pekne rozsiruje ;) Fotky tez dobry

Ďakujem, som veľmi rád, že sa aj tebe páči tak veľmi ako mne ;) No zatiaľ je to skôr minizbieročka :D Na fotenie som použil kryt horákov zo starého sporáka :mrgreen: Chcel som fotky na bielom pozadí a nič profesionálnejšie som nevymyslel :oops:

Obrázek

Budik píše:Gratuluji k překrásnýmu modelu :w00t: Jak na to tak koukam, tak tahle barva je asi nejhezčí, i když to bílý turbo je taky pěkný a Essex samozřejmě taky... :D Fotky chválím též :) Pěkně se ti tam sbírka rozrůstá a těšim se na další přírůstky. Kromě Lotusů by to ve sbírce slušelo i jiným Anglánům, třeba nějakej Jaguar nebo Morgan, nemyslíš? :D

Ďakujem, som fakt veľmi rád, že sa mi podarilo tento model zohnať - prvý z "veľkej trojky" je doma :whistling: Aj mne sa čierny páči úplne najviac, biele turbo je tiež fajn, ale zanikajú na ňom svetlá keďže nie sú otváracie (čo je celkovo veľká škoda že to má až V8) a naopak, až príliš na ňom vynikajú nárazníky :) Essex je v skutočnosti nádherné auto, ale na modeli sa ten chrómový pás trošku nepodaril, čo ale nič nemení na tom, by som ho chcel ako druhé Turbo :)

Ale ja som šťastný - chcel som čierneho, mám čierneho a takto na začiatku a za slušné peniaze - nemôžem povedať pol slova :D

A čo sa týka ďalších prírastkov - nebojte, nebudú len samé Lotusy ;) Jeden Jaguar už raz u mňa bol - XK Convertible v modrej, no nakoniec som ho vrátil predávajúcemu :)

Obrázek

Z Jaguárov som rozmýšľal nad C-type alebo E-type, Morgan od Autoartu ma zasa až tak veľmi neberie, skôr si viem predstaviť nejaké MG alebo Healeyho ;) Ale vzhľadom na to, že MG B mám ako veľmi peknú stavebnicu 1:24 od Aoshimy tak najbližšií prírastok by mohol byť skôr nejaký Japonec 8-) Alebo Lotus :mrgreen:
Saimon

Příspěvekod Saimon » 27 lis 2013, 15:01

Práve mi o vlások unikol ESSEX :cry: Dúfam, že je teraz aspoň na ceste k niekomu z vás :)
Saimon

Příspěvekod mikum » 27 lis 2013, 17:52

Saimon píše:Práve mi o vlások unikol ESSEX :cry: Dúfam, že je teraz aspoň na ceste k niekomu z vás :)

Saimon, myslis tohohle, jestli ano, tak ho muzu sehnat za 65€, ale dej vedet co nejdrive

Obrázek
mikum

Re: Saimonova zbierka str.2 - Lotus Esprit Turbo, Honda S200

Příspěvekod Saimon » 23 srp 2014, 13:26

Ahojte.

Dlho som tu nebol a nič nepridal, prepáčte. Mal som problémy snáď vo všetkých oblastiach života aké existujú a modely šli na dlhý čas úplne stranou. Vlastne ani teraz nemám nič zaujímavé, za celý tento rok som mi zatiaľ pribudol len jeden jediný model.

Hondu som kúpil niekedy v marci aby som sa trocha rozptýlil. Bola bez krabice, a keďže mala "volant na špatnej strane", získal som ju naozaj lacno. Doslova za drobné :) Že je to JDM verzia mňa naopak dosť potešilo :) Viem, je to už starý a ohraný model ktorý každý z vás pozná a asi každý aj má :D Ale pokúsil som sa ju aspoň nejak zaujímavo nafotiť (čo sa nepodarilo :blush: )

Pôvodne som ju tu chcel predstaviť až po úpravách, vlastne skôr prestavbe, ale zatiaľ na to nemám veci a keďže neviem kedy budú tak som ju očistil, znovu poskladal a tu je :) Doteraz jediné drobné úpravy sú pružiny v žltej a sticker na štíte medzi oblúkmi - snáď ma za to veľmi neskritizujete :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Viem, už by sa patrilo aby niečo japonské alebo lotusie pribudlo, aj ja by som veľmi chcel. Asi to pôjde ťažko ale budem sa snažiť :)
Saimon

Příspěvekod Krausio » 23 srp 2014, 21:56

ÁÁÁ, tohle už jsem někde na fb viděl hehe :D
Krausio
1:18

Příspěvekod mikum » 25 srp 2014, 21:27

Saimon píše:Ahojte.
... Viem, je to už starý a ohraný model ktorý každý z vás pozná a asi každý aj má :D

no a vidis to, a ja ji nikdy nemel :D ... stary ale pekny a gratulace k ni ;)
mikum

Příspěvekod Saimon » 01 zář 2014, 16:37

Vďaka za komentáre, potešili ;) Aby som odpovedal:

Krausio: no áno, ale jedine tu máš možnosť vidieť všetky fotky - exkluzívne :D

mikum: ty si ale mal plno omnoho lepších modelov ktorých fotkami si nás všetkých dlhý čas tešil ;) A tvoje aktuálne 1:12 sú tiež proste vyšší level 8-) A ďakujem :)
Saimon

Příspěvekod Saimon » 10 zář 2014, 19:52

Tak dnes mi prišli dva nové prírastky. Nemám nič nafotené lebo som práve skončil, no hneď ako bude vonku pekne sa o niečo pokúsim :) Dovtedy ak máte náladu na malú autohádanku, skúste tipnúť čo to prišlo ;) Nápoveda: iné autá, ale rovnaké zadné svetlá 8-) :whistling:
Saimon

Příspěvekod mikum » 10 zář 2014, 20:44

Saimon píše:.... Dovtedy ak máte náladu na malú autohádanku, skúste tipnúť čo to prišlo ;) Nápoveda: iné autá, ale rovnaké zadné svetlá 8-) :whistling:

tipuji nejaka formule 1 ?
mikum

Příspěvekod Budik » 10 zář 2014, 21:55

Jednou jsem viděl porovnání světel z Esprita V8 a Toyoty AE86 (myslim, nevim jaká verze) a světla vypadaly hodně podobně. Koukám na modely a tam jsou trochu jiná, ale tvému zaměření by to odpovídalo :D
Budik

Příspěvekod Saimon » 11 zář 2014, 19:31

Čo sa týka formulí tak by som si do budúcna strašne rád nejaké zaobstaral - minimálne Petersonov Type 78 či Fittipaldiho 56B by mi nemali chýbať, ak ich ešte bude možné nájsť :) Ale Budikovi gratulujem, trafil presne :)

Takže oba modely mi prišli poškodené. Na AE86 bolo rozpadnuté ľavé predné svetlo, ale keďže som všetko našiel v krabici, behom chvíľky som si s tým poradil :) Esprit je na tom horšie, ten zrejme dostal cestou poriadnu pecku a vyzerá to na poškodené alebo zdeformované zavesenie, presnejšie to budem vedieť keď ho rozmontujem, takto tam skoro nič nevidno.

Obrázek

Vzhľadom na to, že najbližšie 4 dni má pršať, urobil som aspoň nejaké chabé fotky Truena už dnes za ako tak lepšieho svetla na slávnej novej terase. O chvíľu nahodím ;)
Saimon

Re: Saimonova zbierka str.2 - Esprit Turbo, S2000, Toyota AE

Příspěvekod Saimon » 11 zář 2014, 21:14

Ahojte! :)

Túto hranatú pandu som ani zďaleka nemal ako aktuálne číslo 1 na wishliste, ale vedel som, že ak ju nevezmem teraz tak ju potom už s najväčšou pravdepodobnosťou nenájdem. Veď kto by už predával AE86, navyše stock v bielej 8-) (tie upravené a tofu verziu až tak nemusím). Táto navyše nie je ani z druhej ruky a bola za sympatickú cenu :)

No a tu sú sľúbené fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Celkom ujde, nie? :)
Saimon

Příspěvekod Budik » 11 zář 2014, 22:01

Ty světla byly první co mě napadly :D
Škoda že Lotus je poškozenej, ale určitě s tím něco uděláš :)
Upravené AE86ky taky moc nemusim a tofu verzi už vůbec, ale asi proto že nejsem zrovna fanoušek Initialu... :) O to víc se mi líbí tahle obyčejnější, neupravená hachi-roku. A dokonce bych si jí dokázal i představit v mojí sbírce... :) Jsme rád že zase začínáš kupovat modely, tak přeju mnoho dalších :)
Budik

Příspěvekod mikum » 12 zář 2014, 07:31

treti JDM do sbirky, krasny Saimon, jen tak dal ;)
mikum

Příspěvekod Saimon » 15 zář 2014, 12:18

Budik: uhádol si to presne no ;) Na Initial sa nedívam, možno začnem, inak červená na Wats so žltými hmlovkami tiež nie je zlá, ale ten karbón na kapote a svetlách mi tam veľmi nesedí :) A ďakujem, som rád, že sa páči ;)

mikum: ďakujem :) je naozaj ešte len tretie, ale určite nie posledné ;)

Tak Esprit V8 som už opravil, dokonca to bolo ľahšie než som si myslel ale kým ho nafotím, musí ešte prejsť malou úpravou tak si povedzte, či si chcete na neho počkať alebo mám dať dovtedy niečo iné - prekvapenie :D
Saimon

Re: Saimonova zbierka str.2 - Esprit Turbo, S2k, AE86, FD3S

Příspěvekod Saimon » 21 zář 2014, 10:17

Mazda RX-7 FD3S Spirit R (Type A)

Ahojte :) Tento model som veľmi veľmi chcel hneď ako som prvý raz zbadal, že sa bude vyrábať. Tá modrá ma proste dostala na prvý pohľad, aj keď aj v iných farbách vyzerá pekne :) Hlavne je to auto z obdobia po roku 2000 keď nastal začiatok konca veľkých mien, okrem RX-7 aj Supra, NSX, Celica, o chvíľu aj S2000 a GT-R sa na dlho odmlčal. Niektoré fotky sa mi fakt nepodarili, prepáčte..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Netuším kedy bude niečo ďalšie odomňa keďže sa zajtra asi budem sťahovať. Tak pekne zbierajte a nech vám nové prírastky robia stále radosť ;)
Saimon

Příspěvekod mikum » 21 zář 2014, 14:20

Krasny Saimon, tohle se AUTOartu opravdu povedlo, gratulace k dalsimu JDM ;)
mikum

Příspěvekod Krausio » 21 zář 2014, 16:16

Krásná, ale furt se mi nějak nezdá ten zadek :D
Krausio
1:18

Příspěvekod Budik » 21 zář 2014, 17:46

I když RX-7 není zrovna moje nejoblíbenější auto, model vypadá opravdu povedeně. A barevná kombinace modrá s tmavými koly je nejhezčí na tomhle autě :)
Budik

Příspěvekod Saimon » 27 zář 2014, 14:09

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za komentáre :)

mikum: JDM ešte nejaké bude (dobrá správa pre tých, komu už Lotusy začínali liezť na nervy :D )

Krausio: no to máš pravdu, zadok aj skutočne je disproporčný a je to viditeľné už voľným okom, na Autoart je to skutočne netradičné a prekvapivé ale tak čo už, celkovo vzaté je to asi aj tak naj model FD3S čo sa dá zohnať (alebo možno sú nejaké malosériové reziny, neviem)

Budik: RX-7 nie je ani moje úplne najobľúbenejšie auto ale v širšom okruhu je a myslím, že do zbierky JDM určite patrí :) Som rád, že sa ti páči, aj mne sa ihneď zdala najlepšia :) (Ale to neznamená, že by som nechcel ešte aj ostatné 3 :D )
Saimon

Příspěvekod Saimon » 28 zář 2014, 18:38

Teraz som si všimol, že som sem nenapísal jednu vec. Keď som sa vzdal Jaguara XK Convertible, bolo to výmenou za toto - Lotus Europa S. Tento model ani nemá veľkú cenu fotiť, v striebornej nie je zvlášť zaujímavý a keďže plánujem neskôr bielu, môže poslúžiť ako tréningový model na úpravy.

V prvej fáze chcem urobiť zníženie a prispôsobiť nové kolesá, po tom čo som ho rozmontoval som zistil, že to pôjde omnoho ťažšie ako na plastovej 1:24

Obrázek

Keď bude hotové to, mohli by prísť na rad úpravy karosérie a interiéru, celkovo si to predstavujem nejako takto:

Obrázek

Čo myslíte? :)
Saimon

Příspěvekod Budik » 28 zář 2014, 19:58

AutoArt má často zavěšení kol celkem složité, takže s tim si asi budeš muset chvíli pohrát pokud to nejsou AA kola. Předloha vypadá zajímavě, určitě by stála za to :) Spoilery budeš vyrábět nebo si nějaký koupil?
Budik

PředchozíDalší

REKLAMA

Zpět na 1:18