Saimonova zbierka str.4 - Lotus Exige S1

Galerie vyráběných modelů měřítkek 1:18, ale i 1:12 a větších.

Saimonova zbierka str.4 - Lotus Exige S1

Příspěvekod Saimon » 25 zář 2013, 20:11

Môj prvý Autoart :blush:

Toyotku som dostal k narodeninám od priateľky - no nie je zlatá? :tongue:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Saimon dne 17 bře 2016, 21:28, celkově upraveno 14
Saimon
1:12

Re: Toyota 2000GT - 1:18 Autoart

Příspěvekod Budik » 25 zář 2013, 20:45

Pěkný...obě dvě :mrgreen: Ta zlatá jí moc sluší :)
Budik
1:24

Příspěvekod mikum » 25 zář 2013, 20:57

ma pravdu ten nademnou, obe dve jsou krasne, ale zustanu radeji u tech modelu na ctyrech kolach :D , tak tohle je opravdu krasne auto, ktere mne jeste jaksi chybi ve sbirce a trochu ostudne ponevadz pro tohoto vyrobce ja zrovna pracuji :blush:
Budu muset rychle napravit, ale ja ju vezmu v bile, jo a BTW, vitej do sekce 1:18 ;) a doufam, ze pribydou dalsi
mikum

Příspěvekod Saimon » 28 zář 2013, 18:06

Ahojte :)

Ďakujem veľmi pekne za komentáre :) Odpoviem :)

Budik: Vďaka ;) Tá zlatá je skutočne výnimočná a zvláštna :)

mikum: Ďakujem :) 2000GT má naozaj nádherné tvary, ak sa môžem opýtať - ty robíš pre Toyotu? :o Biela je klasika, určite s ňou nestúpiš vedľa, mne sa veľmi páčia aj červená a vínová na vypletaných diskoch :) Všetky sú pekné a bolo by super mať ich komplet :mrgreen: Ale zlatá... tá je úplne iná, zriedkavá a rôzne mení odtieň podľa svetla od horčicovomedovej až po takú "kovovú" zlatú na umelom svetle a k tomu ešte aj na slnku vidno veľmi jemný efekt, najlepšie to asi uvidíš na tejto fotke ;)

Obrázek

Som rád, že som sa mohol trošku pridať k vám osemnástkarom 8-) Niečo pribudne určite, minimálne niečo s podpisom Colina Chapmana a neskôr snáď aj ďalšie kúsky zo zeme vychádzajúceho slnka :whistling:

Dnes bolo celkom pekne tak som vytiahol Toyotku von a pokúsil sa spraviť nejaké slušnejšie fotky než tie z minula, musíte mi to odpustiť - mám len skromný kompakt, ale sú tam, pridal som ich do prvého príspevku
:)

Len pre zaujímavosť, našiel som fotky skutočného exempláru, môžem sa mýliť, ale podľa toho čo som vyčítal je to asi jediný dochovaný kus v zlatej :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dúfam, že čoskoro tu pribudne nejaký ďalší kúsok, budem ešte veľmi rád za vaše komentáre :)
Saimon

Příspěvekod mikum » 28 zář 2013, 19:18

ze je tahle barva vyjimecna urcite hraje i roli to, ze ten model ti dala pritelkyne ;) ale jo, mas pravdu, na tom slunci vypada uplne jinak, ale ja zustanu u te bile ;) Ano pracuji pro Toyotu a jsem u nich jiz delsi dobu, zacinal jsem v TPCA v Koline v roce 2002 a ted jsem bohuzel v Belgii :no:
Jestli je v tehle barve jen jeden exemplar na svete nejsem schopen potvrdit, ale nedivil bych se tomu, zkusim to zjistit, jina se tesim na dalsi prirustky
mikum

Příspěvekod Saimon » 06 říj 2013, 16:53

No asi to bude trošku aj tým :blush: Som rád, že budeš mať bielu a nebudem tu jediný s týmto kúskom, určite ti tá tvoja spraví radosť ;) Pracovať pre Toyotu ti asi viacerí tíško závidia :whistling: O chvíľku vložím nový prírastok, dúfam že sa tešíte aspoň tak ako ja 8-)
Saimon

Re: Saimonova skromná zbierka - Toyota 2000GT, Lotus Elan

Příspěvekod Saimon » 06 říj 2013, 17:57

Ahojte!

Rád by som vám dnes predstavil nový prírastok :) Bude to druhý základný kameň okolo ktorého (snáď) postavím svoju zbierku 8-)

Ide o Lotus Elan S/E Coupé od Autoartu, model určite všetci dobre poznáte a čo som si tak všimol tak ho má celkom dosť ľudí, čo ma teší pretože je to pekný model skvelého klasického britského auta :)

Elan nahradil v roku 62 vo výrobe Elite, ktorý bol kvôli sklolaminátovej karosérii a motoru Coventry Climax príliš nákladný a stal sa prvým veľkým úspechom Lotusu. Model od Autoartu predstavuje auto z tretej série s "fixed head" - je zaujímavé že sa Autoart rozhodol vyrobiť kupé vzhľadom na to, že Elan je známy hlavne ako Roadster, ale mne sa model páči - hlavne flockovaný interiér, volant a palubná doska a tiež realistické pánty kufra. Zatiaľ do toho nebudem vŕtať, ale neskôr mám v pláne trochu vylepšiť podvozok, prerobiť výfukové potrubie a dodetailovať na detaily chudobnejší motor :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dúfam, že sa model páči, môj foťák, bohužiaľ trocha skreslil farby :) Budem rád za všetky komentáre ;)
Saimon

Příspěvekod Budik » 06 říj 2013, 18:35

Jsem rád že se z tebe stává další osmnáctinář. :) Tenhle model jsem si chtěl koupit už tak 10x, ale nakonec jsem vzal něco jinýho. :D Autíčko je to pěkný, model vypadá parádně a fotky se ti povedly, jen tak dál... ;)
Budik

Příspěvekod mikum » 06 říj 2013, 18:58

s Britskou klasiku clovek nikdy neudela chybu a souhlasim s Budikem, je dobre, ze se s tebe stava osmnactinar ;)
mikum

Příspěvekod Saimon » 07 říj 2013, 17:00

mikum píše:s Britskou klasiku clovek nikdy neudela chybu a souhlasim s Budikem, je dobre, ze se s tebe stava osmnactinar ;)

Vďaka, prešiel som na osemnástky z dôvodov že takmer všetky 24ky ktoré som chcel, už mám, akurát nemám veľmi čas ich stavať, ale ďalšie už nepribudnú :) Trúfam si povedať, že Elan nebola posledná britská klasika ktorá u mňa skončí, no veď uvidíte ;)

Budik píše:Jsem rád že se z tebe stává další osmnáctinář. :) Tenhle model jsem si chtěl koupit už tak 10x, ale nakonec jsem vzal něco jinýho. :D Autíčko je to pěkný, model vypadá parádně a fotky se ti povedly, jen tak dál... ;)

Určite si ho kúp, mňa milo prekvapil :) Na to že stál v podstate drobné (na vaše cca 850,-CZK) je nečakane skvelý, aspoň teda ja mám z neho fakt radosť ;) Som rád, že sa ti páčia fotky, ďakujem :) Ja som nebol spokojný, ale vysvitlo, že problém bol asi v monitore notebooku z ktorého som ich sem vkladal, keď som sa na to pozrel na mobile, farby vyzerali byť príjemne sýte a auto už bolo červené ako má byť a nie vyblednuto ružové :D
Saimon

Příspěvekod Krausio » 07 říj 2013, 18:36

Tak i já tě vítám na mírumilovném území osmnáctkářů :D
Elan je moc pěknej, mám to stejně jako budik, už když jsem ho chtěl koupit jsem našel vždycky něco lepšího a hezčího, nevím, ani ho nějak ve sbírce mít nemusím, no a 2000GT by pro mě měla bejt povinost, ale nijak po ní neprahnu, ale jsou to krásný modely a už čekám co dalšího ti přibyde a co sem hodíš :)
Krausio
1:18

Příspěvekod Saimon » 13 říj 2013, 17:36

Ďakujem :)
Určite žiaden model nie je povnnosť, ale Elan bol taký prvý model od Autoartu ktorý som nejaký čas dozadu chcel :) A bude sa mi hodiť do zbierky, nebojte ;)

P.S.: o chvíľu novinka 8-)
Saimon

Re: Saimonova skromná zbierka - Toyota 2000GT, Lotus Elan, E

Příspěvekod Saimon » 13 říj 2013, 19:50

Po týždni tu máme zasa niečo nové a to doslova. Asi o mne viete, že nemám veľmi v láske nové autá vyrobené +- po roku 2000 ale Exige je určite jednou z výnimiek. Poriadne priostrený Elise s hardtopom proste musíte milovať 8-)
Možno by ste chceli tento model vidieť skôr v oranžovej, ale mne v nej príde až príliš okázalý a oranžová sa podľa mňa na Lotus ani nehodí. Tiež sa mi nepáči, že plast a kov majú na oranžovom Exige rozdielny odtieň. V čiernej auto zaniká a navyše tento strieborný bol za krásnu cenu :) Keby som ho mohol mať 1:1, určite by vyzeral presne takto, akurát by to bol asi skôr Exige S1 :wub:

Tak a fotky :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Komentujte, budem rád ;)
Naposledy upravil Saimon dne 27 říj 2013, 18:10, celkově upraveno 2
Saimon

Příspěvekod Krausio » 13 říj 2013, 19:53

No jo, je nádhernej, taky ho mám, a jak je krásně lehkej, stejně jako reálnej vůz :D
Na kolik tě přišel že byl levnej? :) (Pokud to není tajný :) )
Krausio
1:18

Příspěvekod Budik » 13 říj 2013, 20:17

Ten je pěknej :) tahle barevná kombinace je nejhezčí co na něm může bejt, fakt pěkný :) Začínam mít chutě už nějakej ten lotus taky koupit... :shifty:
Budik

Příspěvekod mikum » 16 říj 2013, 14:35

jee toho mam tez, ale v cernem. Fakt paradni auticko od Lotus.
mikum

Příspěvekod Saimon » 20 říj 2013, 12:22

Ďakujem vám všetkým za komentáre ;)

Krausio píše:No jo, je nádhernej, taky ho mám, a jak je krásně lehkej, stejně jako reálnej vůz :D
Na kolik tě přišel že byl levnej? :) (Pokud to není tajný :) )

Ďakujem :) To je super poznámka ;) Len tak zo zaujímavosti som hodil do kalkulačky koľko by mal vážiť ak by sa aj váha brala podľa mierky, nuž s cca 50 kilami by bol na moju sklenenú policu dosť ťažký :D Jasné že to nie je tajné ;) Stál tisícku na nicecars, ale podarilo sa mi akurát vystihnúť výborný kurz českej koruny voči Euru, takže ja som bol spokojný :whistling:

Budik píše:Ten je pěknej :) tahle barevná kombinace je nejhezčí co na něm může bejt, fakt pěkný :) Začínam mít chutě už nějakej ten lotus taky koupit... :shifty:

Vďaka ;) Všakže je to najlepšia farebná kombinácia, ja si to tiež myslím 8-) Určite si nejaký ten Lotus kúp, ale nie že mi niekde uchmatneš posledný kus :D

mikum píše:jee toho mam tez, ale v cernem. Fakt paradni auticko od Lotus.

Určite nafoť toho čierneho diablika ;) Na mňa je čierny až moc čierny, ale možno s kolesami z Europy by to vyzeralo parádne :shifty: Inak neskutočne ti zavidím tvojho čierneho Esprita V8, keby si ho chcel odstúpiť pre dobrú vec za isté odstupné, hlásim sa :D

Ak vám to nevadí, dáme si ešte pár fotiek skutočného auta ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Saimon

Příspěvekod dawe82 » 22 říj 2013, 12:17

no pekne ses rozjel :)
doufam ale ze na plastaky nezanevres ;)
ale sem rad ze ses pridal k nam sberatelum :D
ta 2000gt je krasny auto ... ta barva mi na ni prijde zvlastni ale docela se mi libi .. i kdyz moje volka by byla bila :) ale na tehle kolech .. na dratakach se mi nelibi ...
elan se je krasnej model .. ja za nej daval 2x tolik ale i tak sem s nim vic nez spokojenej .. jen cervenej uz je z domu .. vic se mi libi zlutej kteryho sem si nechal :)
exige je taky super auto .. model je to takovej horsi prumer na Aa ale zavreny to vypada super ... ja mam cernou protoze se mi desne libi jak je to cerny uplne cely ... :)
tesim se na europu a dalsi a dalsi a ze se treba zastavis u nas v krame pro neco :)
jinak vkus na auta mas furt vic nez dobrej :D
authorized AUTOart reseller
die cast 1/18,1/24,1/43,1/72 + plast 1/24
Obrázek
dr30 hr31 the boxes of power
moje sbirka
http://www.scalecars.cz/forum/viewtopic.php?f=82&t=4705
dawe82
1:1

Příspěvekod Saimon » 26 říj 2013, 01:42

Ó ďakujem :)

Nezanevrel som, len som v poslednej dobe nič nerobil z dôvodu, že nemám veci ktoré by som potreboval na dokončenie - v celých Košiciach nie je možné zohnať biely surfacer od Tamiye ani TS-13tku (vraj sa spreje kvôli nejakému pos***ému nariadeniu EÚ už vôbec nemajú nosiť, nj nevyrábajú to nemci tak od iných kupovať nebudeme...) a bez toho sa nepohnem. Je to fakt škoda, lebo Miník vyzeral na veľmi dobrej ceste - až do tohto bodu som ho robil dá sa povedať bez jednej chybičky a tiež mám slušne rozpracovanú FC3S, ale to svinstvo od Gunze na to už viackrát nedám a Tamiya nie, je tak neviem...

2000GT - tak je mi jasné, že tvoja voľba by bola biela :D Draťáky na tomto aute tiež nemusím, moja by bola asi červená, ale na zlatej je skvelé to, že je nezvyčajná a myslím, že ju nemá veľa ľudí, je tak nenápadne krásna ;)

Och, Elan je super, zopár ich ešte určite časom pribudne, treba predsa spraviť aj nejakú Clubman Racer verziu 8-)

Exige - mne sa páči, trošku slabší je len motor ale inak super, hlavne lak má krásny odtieň a to správne "zrno" :) Ja zas mám radšej, keď auto kontrastuje, preto keby že mám čierneho, tak by som možno naňho skúsil kolesá z Europy a svetlá do striebornej, ale chápem že do tohto modelu je celkom aj škoda babrať :)

Jasne, neboj, akonáhle budem mať cestu do Prahy, tak ako prvé ťa prídem poriadne pootravovať :D
Dúfam, že aj ďalšími modelmi sa trafím do vkusu, povedal by som, že áno :shifty:
Saimon

Re: Saimonova zbierka - Toyota 2000GT, Lotus Elan, Exige, Se

Příspěvekod Saimon » 27 říj 2013, 18:05

Tak po minulom víkende keď som nefotil, som si tentokrát dal námahu a dúfam, že vás poteším novými obrázkami :)

Po tých Lotusoch je už načase, aby sme si dali aj niečo iné :shifty: Kecám, ono to v podstate Lotus je :D Sedmičku iste každý pozná, takže tu nebudem o tomto aute vypisovať oslavné eposy, stačí že patrí medzi moje najobľúbenejšie a je proste úžasné :D Určite by som namiesto MX-5 zvažoval kúpu napr. nejakej repliky keby bolo len o trošičku lacnejšie a praktickejšie :)

Nejaké info: V roku 1973, rok po tom, čo Lotus ukončil výrobu hranatej laminátovej S4 kúpil licenciu Caterham a na báze S3 začal s vlastnou verziou, čo dospelo až k rôznym výkonným kreáciám ktoré poznáme dnes (najnovšie Superlight 620R), tieto autá mi už ale prídu dosť vzdialené od toho, čo bola pôvodná idea Chapmanovho Sevenu. Caterhamy sú čoraz výkonnejšie, ťažšie, väčšie a hlavne drahšie, preto ma potešilo ohlásenie novej verzie 160/165 ktorá sa síce nevyhla malému prepĺňanému trojvalcu, ale nízkou váhou a dostupnou cenou aj v dnešnej dobe statočne bojuje s Euro emisnými normami a inými blbosťami ktoré nás "chránia" :savle:
(predchodca 160tky, minulá základná verzia Classic mal atmosférickú 1,6 a 122 koní oproti plánovaným 80 a dokonca bol aj lacnejší, ale nebolo možné ho udržať vo výrobe práve kvôli týmto donebavolajúcim hlúpostiam) :thumbdown:

Celý názov modelu: Caterham Super 7 Cycle Fender (silver)
Výrobca a mierka: Kyosho, 1:18

Na to, že to bol zatiaľ najdrahší model, čo som si kúpil, môj prevažujúci pocit z neho je mierne sklamanie. Tyčkomety, všade stopy po lepidle, gumy nesediace s diskami, výrazné deliace roviny, "plný" výfuk, škaredý chróm a silno zaliate kovové časti čírym lakom s pomarančom a nečistotami (zatiaľ čo plastové sú najskôr nelakované prifarbené odliatky) by som za túto cenu skôr nečakal. Pochváliť môžem pekný flock v interiéri, pásy a budíky, pružiny a tiež leptané spony kapoty + znak :)

Drobné úpravy budú nevyhnutné. Ak by sa mi v budúcnosti podarilo zohnať zeleného s dlhými blatníkmi, žltým nosom a červeným interiérom, tak sa do tohto pustím poriadne :whistling:

Fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Interiérové fotky mi stále nejako neidú :) Dúfam ale, že vás to neodradí od komentovania ;) Samozrejme budem rád za všetky názory :)
Saimon

Příspěvekod Budik » 27 říj 2013, 18:59

Tak ten je parádní :w00t: Už jsem pokukoval po tom od Ansona, kterej je tedy kvalitou mnohem níž, ale tenhle od Kyosha je na mě moc drahej :D Škoda těch nedostatků, to by u modelu s takovou cenovkou nemělo být, ale i přesto vypadá opravdu moc pěkně. Takový autíčko by se mi líbilo, jak model, tak opravdický :D A nějak ses s těma Lotusama rozjel, bude Esprit a stará Europa? :shifty:
Budik

Příspěvekod Saimon » 31 říj 2013, 10:23

Ďakujem za komentár, som rád že sa páči ;)

No ten od Ansona je síce trochu slabší, ale zase má strechu čo som asi u žiadneho iného modelu sedmičky nevidel a pokiaľ som si dobre všimol, tak tam nie je forďácky dvojliter ale Cosworth 109E, čo je super :whistling: Myslím, že keby sa s tým človek troška pohral, mohol by určite z toho byť zaujímavý model ;) Tento môj od Kyosha na fotkách vyzerá prekvapivo lepšie, ale naživo tie chybičky za tú cenu fakt dosť zamrzia... No inak kto by ho nechcel 1:1 v garáži, že :D

Tak stará Europa zatiaľ nebude, tam mám veľmi špecifické požiadavky :D A Esprit by nejaký mal byť, ale ešte presne neprezradím čo to bude, tak ak by si chcel, skús tipnúť verziu aj farbu :shifty: (samozrejme, ponorka to nebude takže šanca na uhádnutie je 1:10 :whistling: )
Saimon

Příspěvekod mikum » 31 říj 2013, 15:51

Saimon - Caterham fakt paradni a tahle stribrna obzvlast, paradni prace od kluci z Kyosha a samo gratuluji k modelu, fotky tez paradni ;)
mikum

Příspěvekod Budik » 31 říj 2013, 16:15

Ten super 7 od Ansona sice má jako jedinej střechu, ale zdá se mi taková nic moc, když jí srovnam třeba se střechama od Ricka, tak je na dost nižší úrovni... :) Já kdybych viděl tu Europu v černej za nějakou rozumnou cenu, tak jdu po ní :D A mam zkusit tipnout? Takže verze bude Turbo a barva? Bílo-červená, černo-zlatá nebo Essex, i když já bych se přikláněl k černo-zlaté 8-) A nebo že by to byla černá VéOsma? :D Těšim se na něj :)
Budik

Příspěvekod Saimon » 14 lis 2013, 21:09

mikum píše:Saimon - Caterham fakt paradni a tahle stribrna obzvlast, paradni prace od kluci z Kyosha a samo gratuluji k modelu, fotky tez paradni ;)

Ďakujem, aj mne sa strieborná nejak zapáčila ;) Tento konkrétny som však bral aj preto, že má podľa mňa zo všetkých najkrajšie disky :shifty: Kyosho je celkom fajn, ale modelu bude treba dopomôcť, kto vie, možno sa zmení aj farba :whistling: Snažím sa fotiť tak aby to nejak vyzeralo, no čím je vonku škaredšie, tým sú aj fotky slabšie :( Môžem ale povedať, že na ceste je jeden model, kvôli ktorému sa dobré fotky určite oplatí urobiť ;)

Budik píše:Ten super 7 od Ansona sice má jako jedinej střechu, ale zdá se mi taková nic moc, když jí srovnam třeba se střechama od Ricka, tak je na dost nižší úrovni... :) Já kdybych viděl tu Europu v černej za nějakou rozumnou cenu, tak jdu po ní :D A mam zkusit tipnout? Takže verze bude Turbo a barva? Bílo-červená, černo-zlatá nebo Essex, i když já bych se přikláněl k černo-zlaté 8-) A nebo že by to byla černá VéOsma? :D Těšim se na něj :)

No to neviem porovnať, od Ricka mi zatiaľ žiaden model neprišiel pod ruku :) Europa za rozumnú cenu bude asi trocha problém, bola by fajn, ale sú modely ktoré za tie peniaze majú pred ňou prednosť :)
No uvidíš, či ti tip vyšiel, zatiaľ neprezradím :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poviem vám jedno - tá vaša pošta je tuším rovnaká ako tá naša :D Model odoslaný 6.11. a kde sa práve nachádza fakt netuším, no bohužial nie u mňa doma. Tak si dovtedy dáme aspoň pár fotiek skutočnej sedmičky aby nebola nuda :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
https://img.scalecars.cz/img/2013/11/1384455220.jpg

Pri náhodnom prezeraní som našiel blog nejakej dievčiny. U mňa je Seven mimoriadne obľúbené auto ale u nej neviem či nie až diagnóza :D
V prípade, že to bude niekomu vadiť, povedzte a zmažem to - nechceme predsa pohoršovať mládež :mrgreen:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dúfam, že nabudúce vás už poteším fotkami modelu, ale kľudne komentujte k čomukoľvek vás napadne - voľný pokec povolený ;)
Saimon

Další

REKLAMA

Zpět na 1:18