bitva krabic aneb skyline hr31 battle-odstartovano

CHCETE POMĚŘIT SÍLY MEZI SEBOU? PAK JE TOTO IDEÁLNÍ MÍSTO, NEVÁHEJTE A VKLÁDEJTE

Moderátor: WjeteF

Re: bitva krabic aneb skyline hr31 battle-odstartovano

Příspěvekod Saimon » 16 říj 2010, 18:27

Hlásim sa :-D

1:24 Tamiya Subaru 4WD Turbo XT Coupe (Alcyone) (1986)

Obrázek

K stavebnici: Tamiya to síce je, to je fakt, ale rok výroby 86, to som ešte nebol ani na pláne :D Kúpil som to ako nekompletnú stavebnicu, bez kolies a bohužiaľ nemá ani pravostrannú palubovku a ďalšie veci na JP verziu, čiže sa dá postaviť len exportná :( No ale cena bola 4 € :P
Stavebnica má "se vším všudy" ako vy vravíte 26 dielov, takže veľmi zložitá :-D Podvozok je adekvátny dobe, myslím že zrovnateľný s bežnou fujimkou ale je to jedno, dlho pokope neostane.

Predloha je +- toto, ale teraz sa už skôr prikláňam k žltému vrchu :P
Obrázek

Obrovské ďakujem patrí davovi za to že mi na túto stavbu dodal disky a to nie hociaké ale rovno Volk Mesh, bez toho by som tento kit odložil k ďalším do poradovníka :)

No a tu je nejaký prvý postup: pokúšal som sa spasovať svetlá tak aby sa vyklápali a urobil som dieru do kapoty na nasávač podľa predznačeného stenšenia, ani jedno sa celkom nepodarilo, nasávač zo stavebnice je menší čo som si dopredu neoveril ale aj tak sa mi tam až tak nepáči, dám asi skôr sieťku.
Obrázek

Značka vpredu nebude, preto som zahladil diery (nie je na fotke) a pokúšal som sa odstrániť z lišty plátok pod ňu - nevyšlo, takže lišta preč a vo finále buď nová kovová alebo sieťka.
Obrázek

Táto vec ma pomerne dosť naštvala a tak som schmatol dva ostré nože a spravil niečo ako odreagovanie :D
Obrázek

No a potom prišla zásielka od dava z ktorej som mal pochopiteľne radosť, auto som na disky hneď postavil a samozrejme sa nevedel rozhodnúť. Nakoniec som vybral Volky, čomu ako som zistil musím prispôsobiť celú stavbu aj keď na tých Panasportoch to vyzeralo asi ešte o trošičku lepšie.
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Podvozok poslednýkrát po kope, foto pre ilustráciu,vzadu bude musieť byť dosť prerobený kvôli kolesám.
Obrázek

S panasportmi by to ešte ako tak ušlo ale na Volkoch je to vzadu vysoké, dave mi síce poradil dobrú vec a to zúžiť disky aj gumy ale ja som si zvolil ťažšiu cestu rozšírenia blatníkov z čoho automaticky vyplývajú nové podbehy, robil som na tom včera večer ale nejak viac foto nemám...
HAM :D
Obrázek

Budem pokračovať keď budem mať voľnú chvíľku, žiadny iný model teraz neriešim. Som zvedavý aj na ostatných, dúfam že sa nám podarí krabice dokončiť :wink:
Saimon
1:12

Příspěvekod MildaS » 16 říj 2010, 18:34

Pěkně ses zakousnul do těch blatníků. Doufám, že to bude adekvátně ležet na zemi :whistling:
Myslím, že mřížka v kapotě bude vypadat líp, než nějakej nad reliéf kapoty vystouplej nasávač ;)
MildaS
1:18

Příspěvekod Riki_12 » 17 říj 2010, 22:20

noo tak zatiaľ vám to obom ide skvele inak ten kamarát zo Starionom som JA takže najprv dakujem že sa môžem zúčastniť battlu fotky zo stavby budem dávať pozvoľna v trochu dlhších časových intervaloch kedže modelujem iba o víkendoch a i to nie stále no ale do vianoc to bude isto v hotovkách :D
K modelu je to :
Fujimi 1:24 s tých starších takže dielov je tam si 30 se vším všudy :D
je to ten istý model čo robil ladaf :http://www.scalecars.cz/forum/viewtopic.php?f=23&t=2154
aký mám plán tákže farba bude biela a budú tam čierne doplnky asi toľko zatiaľ :)
Mitsubishi 4ever
Obrázek
Riki_12
1:43

Příspěvekod Riki_12 » 17 říj 2010, 22:34

noo tak zatiaľ vám to obom ide skvele inak ten kamarát zo Starionom som JA takže najprv dakujem že sa môžem zúčastniť battlu fotky zo stavby budem dávať pozvoľna v trochu dlhších časových intervaloch kedže modelujem iba o víkendoch a i to nie stále no ale do vianoc to bude isto v hotovkách :D
K modelu je to :
Fujimi 1:24 s tých starších takže dielov je tam si 30 se vším všudy :D
je to ten istý model čo robil ladaf :http://www.scalecars.cz/forum/viewtopic.php?f=23&t=2154
aký mám plán tákže farba bude biela a budú tam čierne doplnky asi toľko zatiaľ :)
Mitsubishi 4ever
Obrázek
Riki_12

Příspěvekod dawe82 » 17 říj 2010, 23:25

bylo mi to jasny kdyz se saimon ptal .. :) no fotku tviho stariona mam na krabici toho richo r31 takze do battlu patri.. No plan mas dobrej (jak muzes vedet z tematu hr31 the box of power tahle barevna kombinace je podle miho gusta) no a nahod aspon fotky krabice a kastle na kolech.. I do tematu 'vedle'.. A jsem rad ze se nam to tady pekne rozrusta...
authorized AUTOart reseller
die cast 1/18,1/24,1/43,1/72 + plast 1/24
Obrázek
dr30 hr31 the boxes of power
moje sbirka
http://www.scalecars.cz/forum/viewtopic.php?f=82&t=4705
dawe82
1:1

Příspěvekod Maťo69 » 20 říj 2010, 17:00

Chalani velmi sa ospravedlnujem za meškanie... :( ale som nejaky chorý... ale do konca tyždna určite odštartujem aj ja, už to mám v hlave :)
Maťo69
Moderátor

Příspěvekod dawe82 » 20 říj 2010, 23:54

ja jeste cekam na dalsi kola.. Takze nevim co budu muset udelat na kastli takze u me prace taky stoji.. A jak vidis tak sme to jen nakousli zatim .. :)
Obrázek
moje sbirka
dawe82

Příspěvekod dawe82 » 23 říj 2010, 12:11

tak aby nam to tu uplne neumrelo ... tak ja neco malo delam .. (teda delam neco co neni skoro videt .. :D )
po 3tim brouseni uz je to jakz takz pripraveny na snad posledni dobrouseni .. (to zadni kridlo je trochu narocnejsi na udrzeni rovin a neprobrouseni se kapotou ...) na kastli je po poslednim brouseni kontrolni lehka vrstva surfu (a v mistech kde se bude brousit a tmelit je vrstva silnejsi..) dal sem prebrousil vytmeleny sedacky a budou chtit jeste trochu pece .. az mi dorazi dalsi kola (chci neco vic k boso...) a uvidim jak budou pasovat (pokud nebude potreba upravit kastli) tak bych karoserii snad uz udelal ...)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
takhle je to stylovka .. :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
to be continued....
Obrázek
moje sbirka
dawe82

Příspěvekod Riki_12 » 02 lis 2010, 15:54

Ták tretí mušketier prichádza :)
Mitsubishi Starion GSR
výrobca : FUJIMI ( je to jeden s tých starších modelov tomu odpovedá aj kvalita stavebnice ktorá je zdrvujúca :D )
mierka :1 :24
Obrázek
Obrázek
Obrázek
zadné aj predné zásterky sa musia dorobiť problém bude ako potom dať podvozok na kasnu ... :arrow:
Obrázek
Obrázek
predný vystup pre špz som zahladil a špz bude v pravom dolnom rohu pravdepodobne :)
samozrejme svetlá budú vyklápacie kedže som ich už vyrezal ...
Obrázek
musel som spraviť nové uchytenie podvozka lebo tak by trčal spopod práhov a to by vyzeralo dosť blbo ...
Obrázek
Obrázek
zavesenie je úplne nové aj v predu aj vzadu predné pochádza z tak schválne k to to uhádne :)...ale je tam ešte halda práce ...
kolesá takže kolesá budú Watanabe RS
Obrázek
Obrázek
všetkým štyrom som už skrátil šírku aby zbytočne neprečnievali cez pneumatiku :)
Obrázek
samozrejme karoséria je už celá začistená a všetky vyduchy ktoré výrobca plastom zalial sú spriechodnené

interiér je kapitola sama o sebe kedže pam boly obrovské nedoliatky v podlahe a podlaha vyzerala ako slovenské cesty III triedy proste sama jama :D
samozrejme museli sa dorábať také veci ako pedále prepážka medzi motorom a interierom a celá časť pod palubovkou znižoval sa stredový panel aby sa palubovka normálne zmestila pod sklo lebo tým že som zmenil zavesenie podvozku na karosériu všetko sa muselo robiť znova aby to sedelo , zahladovali sa sedačky a dalej som zatiaľ nestihol :)..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
v predu budú áčka ale táke primerané
Obrázek
no a celkovo ako to bude vo finále celé sedieť :
Obrázek
Obrázek
je tam ešte veľa veľa roboty ale myslím že do konca roka to bude v hotovkách ...to najhoršie teda podvozok a zavesenie povozku v karosérii mám za sebou takže by to už mal ísť rýchlejšie aj ked to robím len cez víkendy... :) tak zatiaľ
Naposledy upravil Riki_12 dne 02 lis 2010, 16:16, celkově upraveno 1
Mitsubishi 4ever
Obrázek
Riki_12

Příspěvekod dawe82 » 02 lis 2010, 16:09

no sakra .... tak ted se zacinam stydet za to ze sem podvozek uz u druhyho auta nechal prakticky bez uprav v ty puvodni hrackovi verzi :oops: .. koukam ze predelat to docela slusne jde .... jinak jamovita podlaha je i u tech hr30 ... no a jinak vyber kol je perfektni ... predni naprava se mi libi ... otevreny mrkacky ja rad a na ten interier sem zvedav .. (ted budu mit asi 5 dni volno takze taky neco udelam .. :)

edit.: jeste koukam ze sis nezesoumernil zadni vyrezy na kola kde je to puvodne staveny na hnaci kolo od motorku takze je jeden vyrez vetsi nez druhej ... ale to asi prijde naradu se zadnim zavesenim kdyz uz ten cumak sis takhle pekne dodelal .. :)
Naposledy upravil dawe82 dne 02 lis 2010, 16:47, celkově upraveno 1
Obrázek
moje sbirka
dawe82

Příspěvekod Riki_12 » 02 lis 2010, 16:22

aa malá oprava už sú tam všetky fotky tak ako majú byť :) ....ako podľa mna je to super stavebnica pre toho kto sa na tom chce poriadne všáliť môže na tom zmeniť kopu vecí takže fajn :) noo tak v interieri je ešte kopa roboty asi budem robiť nové zadné sedačky lebo tie čo sú tam teraz tak to je hrôza ...tak dufam že pomaly sa do toho každý pustíme a bude to tú samé fotky zo stavby nie ako v niektorých topicoch kde musíš prejsť asi tri stránky chatu aby si sa dostal k nejakým novinkám zo stavby :)
Mitsubishi 4ever
Obrázek
Riki_12

Příspěvekod Saimon » 06 lis 2010, 10:17

Riki_12: no, máš to ťažké, práce tam je teda fakt veľa, nezávidím ti, ja mám aspoň relatívne dobrý interiér :shock:

No tak tu je nejaký postup

Ako prvé som vyrobil dozadu na podvozok falošnú nápravu, teda to, čo chcem aby bolo vidieť pri pohľade zospodu, predchádzalo tomu odstránenie podbehov a zabrúsenie bokov čo najviac kvôli šírke diskov. Skutočné uchytenie je z vrchnej časti podvozku aby sa jednak vošli široké kolesá a tiež to pomôže zníženiu. Tie ramená sa ešte samozrejme upravia.
Obrázek

Skutočná náprava sú dve vlepené tyčky z druhej strany, dve kvôli tomu aby sa mohol spraviť ľahký odklon. Keď si budem istý že mi to sedí, zabetónujem to celé Milliputom
Obrázek
Obrázek

No a takto auto stojí na diskoch, zatiaľ zadných, predné spravím teraz, viac už to znížit neide, výfuk by drhol o zem...
Obrázek

Horšie je že ma po nociach začala prepadať myšlienka, či nespraviť z XT Coupé XT Cabrio :-D
Saimon

Příspěvekod dawe82 » 29 lis 2010, 19:01

tak malej opravdu hooodne malej postup vpred neb ted prez vanocky fakt nemam moc casu .... (prace prace prace ... )
takze 3ti tmeleni ty zadni lopaty ...
Obrázek
a definitivne sem se rozhod ktery kola a jakou barvu na auto dam .... takze kola sou bilbo racing tsx-11 (aoshima+hipary tires+kai parts .. :)od madishe jak jinak .. :)))
Obrázek
rafky sem zuzil podle pneumatik...
Obrázek
a stredy dostali trochu uchylnou barvu .. :D
Obrázek
Obrázek
delal sem trosku na obou krabickach .. :)
Obrázek
a na zadni pridal dekal s typem kola do limce .. (nasucho slozeno ....)
Obrázek
Obrázek
jeste prijdou srouby na rafku i na stredech kol do zlaty .... a nejakej ten dekal na krytku naboje u zadnich kol ... predni maji vypouklej naboj ... )
Obrázek

inspiraci k barve mi byla tahle silva ... jen misto cerny na auto prijde tmavej gunmetal...
http://media.photobucket.com/image/200sx%20s13/sidewayscz/Shots/DSC_0029.jpg
Obrázek
moje sbirka
dawe82

Příspěvekod Saimon » 29 lis 2010, 21:33

Perfektná voľba farby na disky :w00t: Aj ja na tej sky blue fičím a všade ju pchám :mrgreen: A s Gunmetalom to bude ladiť určite pekne ;)
Saimon

Příspěvekod kulda » 29 lis 2010, 22:48

kola sou pecka strašne se mi líběj a gunmetal bude good ;)
Obrázek
kulda
1:24

Příspěvekod r1card1 » 30 lis 2010, 20:49

tie kola su fajne :lol:
Richard 16 rokov

Obrázek
r1card1
1:18

Příspěvekod Saimon » 29 led 2011, 15:11

dawe: to krídlo by som skúsil spraviť trošku pretiahnuté - nejako takto: Obrázek

Inak ja nemám na Subárku nič nové aj keď už ma poriadne svrbia ruky aby som na ňom niečo porobil, snáď sa k tomu skoro dostanem. No dovtedy som zohnal ďalšiu krabicu, Toyota Celica 2,8GT (Celica Supra Mk2) od Fujimi :w00t:
Obrázek
Obrázek

( 5M-GEU inside 8-) )
Saimon

Předchozí

REKLAMA

Zpět na BATTLE ROOM