Myši nejen v buši

Galerie hotových modelů, aut co jezdí nebo jezdily rally závody

Myši nejen v buši

Příspěvekod group b » 19 led 2010, 10:22

Při úklidu jsem náhodou našel jednu starou fotografii, je ze soutěže z roku tuším 1998. Tehdy jsem sbíral a stavěl modely japonské značky Mitsubishi.
Zde je stručný popis, co na fotce vidíte :
Vpředu Mitsubishi Pajero - speciál pro rally Dakar tažený na podvalníku vlastní výroby Mitsubishi Monterem. Je to předělávka na pickup. Jestli mě paměť neklame, oba modely byly od Tamiye.
V druhé řadě - stejný model Montera ale v původní podobě, na podvalníku pak Pajero Mini od Aoshimi
Ve třetí řadě dodávková Mitsubishi Delica od Aoshimi a Mitsubishi FTO tuším že Hasegawa.
Lepší fotky nebudou, bohužel tato sbírka je již dávno pryč :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

poznámka na závěr : ta dakarská sada tehdy vyhrála 10 prvních míst, z toho dvě jako absolutní vítěz mezi kategoriemi automobilů, dnes by skončila daleko v poli poražených . Jo vývoj modelů jde strašně dopředu.

Obrázek
http://modely-32.webgarden.cz/ - stránky o mých modelech + odkazy na všechny mé ostatní www
group b
Člen scalecars

Re: Myši nejen v buši

Příspěvekod Maverick117 » 19 led 2010, 12:52

:cry: Tak to je škoda a čo sa s ňou stalo? Hlavne z tými off road-ami... to by sa mi páčilo v zbierke Montero (Pajero) od tamky, Land Crusier od tamky :whistling:
Obrázek
Patrím do "klubu" víkendových modelárov...
Maverick117
1:24

Příspěvekod group b » 19 led 2010, 17:22

Maverick117 píše::cry: Tak to je škoda a čo sa s ňou stalo? Hlavne z tými off road-ami... to by sa mi páčilo v zbierke Montero (Pajero) od tamky, Land Crusier od tamky :whistling:

ztráta zaměstnání - prodej :(
http://modely-32.webgarden.cz/ - stránky o mých modelech + odkazy na všechny mé ostatní www
group b
Člen scalecars

Příspěvekod Riki_12 » 19 led 2010, 18:40

nádhera ja ako veľky fanúšik tejto značky :) to strašne ocenujem ale zo všetkých tých model najviac moja duša piští po tom pajeru Dakar ten je už teraz nezohnateľný :((((
Mitsubishi 4ever
Obrázek
Riki_12
1:43

Příspěvekod group b » 19 led 2010, 19:18

myslím,ýe ani ta Delika už se nedělá, pak jsem měl ještě starýho Galanta, Starýho Lancera, Lancera III , GTO, 3000GT a to je asi vše.
group b
Člen scalecars

Příspěvekod Joseph » 19 led 2010, 19:19

Škoda, že nastalá situace tě přinutila k prodeji těchto modelů. Řekl bych, že dakarský komplex by možná i te´d obsadil příčky vítězů.
U Mitsubishi FTO jsi jaksi experimentoval s lakem ... jak jsi takhle nabarvil model? Airbrushky v té době ještě nebyly na tak dobré úrovni ne? Nevím to přesně, tehdy jsem neměl o modelářství ani šajnu, to jsem ještě oťukával angličáky o sebe. :lol:
Obrázek>>>flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)
Joseph
Moderátor

Příspěvekod group b » 19 led 2010, 19:23

žlutá a červená nastříkány nízkotlakou pistolí od Mikrotechny, černá namalovaná ručně. V té černé byly ještě hvězdy, na fotce nejsou vidět. Ty jsem dělal přes papír, do kterého jsem udělal špendlíkem dirky a pak přestíkal stříbrnou ve spreji.
group b
Člen scalecars

Příspěvekod Saimon » 19 led 2010, 19:32

Zaujímavé a pekné, hlavne sa mi pozdáva tá prerábka na pickup, škoda, že nie je viac fotiek :(
Saimon
1:12

Příspěvekod pete » 19 led 2010, 20:34

nadhera,skoda ze ses musel zrovna vzdat mysaku,..perfektni napad toho Mitsubishi podia...
Obrázek Obrázek Obrázek
pete

Příspěvekod group b » 19 led 2010, 22:37

pete píše:nadhera,skoda ze ses musel zrovna vzdat mysaku,..perfektni napad toho Mitsubishi podia...

ty podia jsem měl 4 na každým byla dvě auta, zlatý štítek,u každého auta ten odznáček a doplňovaly to malé vázy s květinovými doplňky ;)
group b
Člen scalecars

Příspěvekod Maverick117 » 25 led 2010, 00:31

group b píše:myslím,ýe ani ta Delika už se nedělá, pak jsem měl ještě starýho Galanta, Starýho Lancera, Lancera III , GTO, 3000GT a to je asi vše.

Delica je, len tá novšia už sa nerobí, ale táto hranatá sa zohnať dá... Lancer III tiež teraz nedávno niekde bol od FUJIMI, GTO (teda ak si myslel FTO lebo GTO a GT3000 je to isté auto) tak robí FUJIMI stále, 3000GT tamiya dá sa ešte zohnať, Dakar Mišiak sem tam Ebay, Tamiya MONTERO/PAJERO sem tam Ebay, Galant sem tam Ebay

Delica STAR WAGON je v predaji ešte
Obrázek

ale táto ktorú som chcel ja tak už nie len na Ebay za cca 40€
Obrázek

obe robí/robila Aoshima :)
Obrázek
Maverick117

Příspěvekod group b » 25 led 2010, 15:42

ta Delika podle krabičky vypadá jako dodávka, ta co jsem měl já byla osobák s trojicí řad sedadel. FTO je to s plameny, ale pak jsem měl dva sporťáky , už si to moc nepamatuju, mám dojem že to bylo GTO a GTO 3000, možná od dvou firem, jedno to auto bylo červený, druhý bílý ( na krabici ) a mírně se vzhledově lišily. Bohužel fotku žádnou nemám, stály na tom podiu vedle sebe a byly první pryč.
group b
Člen scalecars

Příspěvekod Riki_12 » 25 led 2010, 19:12

Mitsubishi GTO (pre japonský trh) =Mitsubishi 3000GT (pre EU a americký trh ,v amerike sa s nejakými úpravami predával aj ako dodge stealth) obidve robí tamiya kedže do krabice pridáva aj dekály s názvom 3000gt aj s názvom gto ... :)
maverick dik updejt na trhu ;)
Mitsubishi 4ever
Obrázek
Riki_12

Příspěvekod Saimon » 25 led 2010, 20:49

Áno správne si to vysvetlil, tiež jedna z kultových MPM-kárskych historiek :P
Niesú náhodou fotky nejakých ďalších áut z pôvodnej zbierky, hlavne na toho Galanta a Evo3 by som bol zvedavý 8-)
Saimon
1:12

Příspěvekod group b » 25 led 2010, 22:06

bohužel nejsou, je to z doby, kdy jsem neměl foťák, ta, co mám je od kamaráda.
Galant byl z rally Safari, tak si dokážeš představit, jak v mém provedení vypadal :w00t:
group b
Člen scalecars

Příspěvekod Hy.accy » 29 led 2010, 10:04

Kruciš ty vypadají pěkně, groupíku vzopměl by sis kolik let to tak může být zpátky? Docela by mě to zajímalo,
protože dakarská karavana se mi dost líbí :)
Hy.accy
Člen scalecars

Příspěvekod group b » 29 led 2010, 12:46

Hy.accy píše:Kruciš ty vypadají pěkně, groupíku vzopměl by sis kolik let to tak může být zpátky? Docela by mě to zajímalo,
protože dakarská karavana se mi dost líbí :)

máš to tam napsaný 1998 asi tak.
group b
Člen scalecars

Příspěvekod Hy.accy » 29 led 2010, 13:01

group b píše:máš to tam napsaný 1998 asi tak.

Ježišmarjá já tele a to jsem s to dvakrát celý četl jestli to tam není někde napsaný :)
Teda dvanáct let, například to diorama bylo dělaný asi hodně jinak než dnes viď? Nějaký polák, nebo
model scene byl dost v plenkách. No uvidíme jak to bude za dalších 12 let :)
Hy.accy
Člen scalecars

Příspěvekod Joseph » 29 led 2010, 21:42

Hy.accy píše:No uvidíme jak to bude za dalších 12 let :)

To už si budeme sami virtuálně vytvářet modely, stromky, keře apod. i v těch největších měřítkách. :lol:
Obrázek>>>flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)
Joseph
Moderátor

Příspěvekod Maverick117 » 05 úno 2010, 15:33

group b píše:ta Delika podle krabičky vypadá jako dodávka, ta co jsem měl já byla osobák s trojicí řad sedadel. FTO je to s plameny, ale pak jsem měl dva sporťáky , už si to moc nepamatuju, mám dojem že to bylo GTO a GTO 3000, možná od dvou firem, jedno to auto bylo červený, druhý bílý ( na krabici ) a mírně se vzhledově lišily. Bohužel fotku žádnou nemám, stály na tom podiu vedle sebe a byly první pryč.

Tá Delica je stále rovnaká je to jedna a tá istá stavebnica len má iné kola toť vsio :) a potom boli niektoré verzie ktoré mali pridaný kôš na strechu a také srandy inak je to to isté ;)
Obrázek
Maverick117

REKLAMA

Zpět na Modely rallyových aut